Sihir kelime anlamı itibariyle ”İnsanlara istemi dışında bir şeyler yaptırmak için kullanılan usullerin ritüellerin tümü, burada istem dışı ile anlatılmak istenen bireye bayağıda yaptırmayacağı bir şeyi yaptırmak anlamında kullanılmaktadır. Misalin sizi beğenmeyen birinin size aşık olması ve bunu endi isteğiyle değil de ruhani varlıkların baskısı ile yapmasıdır. Sihir yapılan şahıs yaptığı eylemlerin hiçbirisini kendi isteğiyle yapmaz sihir yapılan şahıs tesir altındadır. Yaptığı hiç bir şeyin farkında değildir. Sihirler tamamen ruhani varlıklar başka bir deyişle cinler, şeytanlar, iblisler aracılığı ile yapılır. Bir çok sihir ritüeli vardır ve bunlardan bir tanesi de bağlama büyüsüdür.

Tam sihir ritüellerinde olduğu gibi ilk evvel şahısların ad, anne ismi, doğum tarihi ve resim gibi bilgilerine lüzum dinlenir. Öncelikle bağlanmasını istediğimiz çiftin resimleri üzerine şahıs bilgileri safran mürekkebi ile yazılır. Ondan sonra bu resimler bir kavanozun içine konarak içine 6 damla susam yapı, 3 damla adamotu, 2 damla çöpleme, 1 damla eğir kökü ve 1 damla haşhaş özü dökülerek 7 gün beklemeye vazgeçilir.

Bağlama sihri isminden emin olacağı üzere iki insanı duygusal anlamda bağlamak ve onların bir daha bölmesini yasaklamak ismine yapılan bir operasyondur. Ak sihir sınıfında bir sihirdir. Genel olarak dağılmak üzere olan eşler, sevgililer ve nişanlılar tarafından sıkça kullanılır. Bu sihir sayesinde bir çok çift bölmekten bırakmıştır ve bu surattan çiftler arasında yaşanan problemlerde sıklıkla müracaat etilen ve pozitif neticeler elde edilen bir sihirdir.

Bu sürecin arkasında operasyonda bize dayanak edecek olan ruhaniyi davet etmek için 1 tane koç kesilir ve sunakta bu koçun kanı ile beraber azıcık hayvan kemiği ve azıcık tezek ile beraber ritüele geçilerek ruhaniyi davet ederiz. Ruhani geldikten sonra önüne kavanozu koyar ve amacımızı ona söyleyerek işimizi yapmasını sağlarız. Burada ruhaniye söylenen tılsımlı bir kaç laf var ama ben güvenlik açısından bunları yazmayı uygun bulmuyorum.

Bağlama sihri tesirleri ilk olarak kullanılan ruhaniler sihir yaptırılan bireye giderek sihir yaptıran bireyin düşüne girmesini sağlar ve ilk evre böyle asıllaşır. Bundan sonra sihir yaptıran bireyin sesi sihir yapılan bireyin kulaklarında çınlatılır. Sırasıyla bu operasyonlar devam eder ve zamanla sihir tesirini daha da çoğaldırarak sihir yapılan şahıs çevreye baktığı her yerde sihir yaptıran bireyi görmeye başlar ve daha fazla sabredemeyerek bağlama sihri yaptıran bireye sırılsıklam aşık olur.

Bağlama sihri tesir süresi medyumlara ve yaptıkları operasyonlara göre değişiklik göstermektedir. Bir çok değişik bağlama sihri çeşidi vardır ve bunların ortalaması alındığında Asgari 10-12 gün arası sürerken maksimum 21-54 gün arası sürdüğü öğrenilmektedir. Söylediğim gibi bağlama için kullanılacak harekât ve yapılacak ritüel sihrin süresi mevzusunda farklılıklara neden olmaktadır.

Her sihir gibi bağlama sihri de bozulabilir. Bunun için terslik ritüeli ismini verdiğimiz bir harekât gerekmektedir. Yapılan bir ak sihrin tersti bir kara sihirdir. Kısacası bağlama sihri bozmak için soğutma sihri yapılması gerekmektedir.

Bu sefer yeniden şahısların isimleri, anne isimleri, doğum tarihleri ve resimlerine lüzum dinlenir. Fakat bu operasyonda resimlerin bulunduğu kavanoza değişik nebatların özleri Hardal, Kekik, Kitre, Meşe Mazısı, Şeytantersi konularak 3 gün bekletilir. Bu harekât sırasında demon davet edilir ve demona bu çifti ayırması istenerek kavanoz demonun yanında kırılır ve 7 gün içinde bağlama sihri bozularak çiftin ufalaması sağlanır.

Kategori: